Тази опция ще се рестартира на началната страница на този сайт. Възстановяване на всички затворени джунджурии или категории.

Reset

Кандидат-студенти НАТФИЗ 2010

natfiz_day_1024_3По традиция в началото на есента, започват приемните изпити в Националната Академия за Театрално и Филмово Изкуство „Кръстьо Сарафов” /НАТФИЗ/. Изпитите за тазгодишните кандидат-студентите ще стартират на 1 септември /сряда/ от 9 ч. сутринта до 15 септември, а броят места за които ще се борят е 130. В първият учебен ден ректора на Академията проф. д-р Станислав Семерджиев и ръководителите на класовете ще раздадат студентските книжки на новоприетите студенти в НАТФИЗ.
За втора година на 2-и, 3-и и 4-и юни в Академията беше проведен предварителен изпит по Aктьорство за драматичен театър и Aктьорство за куклен театър, на който се явиха 51 кандидат-студенти. Комисията, която проведе предварителния изпит и ще проведе редовния изпит за Aктьорство за драматичен театър от 1 септември е съставена от двамата ръководители на класове – проф. Здравко Митков и неговия асистент актьорът Петър Пейков, както и екипът на доц. Веселин Ранков с асистенти – актьорите Светослав Добрев и Николай Младенов, и младият режисьор Богдан Петканин. Другите членове на комисията са преподавателите проф. Диана Борисова – по слово, доц. Данко Йорданов – по пеене, а по сценично движение и танци – проф. Таисия Янбастиева.
Докато настъпи време за изпити, през цялото лято в НАТФИЗ ще се провеждат консултации за желаещите да се занимават с театър или кино. Ръководителите на класове, техните асистенти или преподаватели по избраната от кандидатите специалност ще насочват и съветват младите хора тръгнали по пътя на изкуството как да се подготвят по-добре за септември.

Желаещите да бъдат консултирани могат да получат информация на телефон  923 13 03.

Повече за консултациите, вижте тук: NATFIZ-konsultacii_2010

сподели бутон

Вашият коментар - моля пишете на кирилица