Новини

Фолклорни събори и фестивали 2010

Януари | Февруари | Март | Април | Май | Юни | Юли | Август | Септември | Октомври | Ноември | Декември

Дата Място Културни прояви Организатори Контакти
01 януари Гр. Петрич,

Област Благоевград

Станичарски игри Община Петрич 0745/ 69 132
01 януари Гр. Разлог,

Област Благоевград

IV Международен кукерски фестивал „Старчевата” – Разлог 2010 Община Разлог Ан. Дункина,

0889/ 171 718

09 януари Гр. Благоевград II Общински фестивал на сурвакарските групи Община Благоевград 073/ 884 459

073/ 885638

14 януари Гр. Симитли,

Област Благоевград

Международен фестивал на бабугерските маски и игри Община Симитли,

Читалища в общината

0748/ 72 138
19-20 януари Община Кула,

Област Видин

Народен обичай „Къпачи” Читалище „Просвета” – Кула 0938/ 21 71
29-31 януари Гр. Перник XIX Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва” – Перник 2010 Общинско предприятие „Културно-информационен център” – гр. Перник К. Манов,

076/ 608 131

12-13 февруари Гр. Раковски,

Област Пловдив

VIII Международен кукерски фестивал “Кукове” Община Раковски,

Читалища в общината

03151/ 22 60
13 февруари с. Камен,

Община Сливен

Регионален събор на маскарадните игри Община Сливен,

Кметство и читалище – с. Камен

044/ 611 220,

044/ 611 221

14 февруари с. Попинци,

Община Панагюрище,

Област Пазарджик

Традиционен местен празник „Джумал” Кметство и читалище – с. Попинци 03534/ 23 28
14 февруари с. Кайнарджа,

Община Кайнарджа,

Област Силистра

Общински празник на кукерите Общинска администрация – с. Кайнарджа,

Читалищни настоятелства в общината

0867/ 93 18
14 февруари Община Димитровград,

Област Хасково

Празник „Чавгата – ритуалност и традиция” Община Димитровград,

Читалища в общината

0391/ 68 282
27 февруари Гр. Ямбол Маскараден фестивал „Кукерландия” –

Ямбол 2010

Община Ямбол,

Община Тунджа

046/ 681 404;

046/ 684 225

28 февруари с. Ситово,

Община Ситово,

Област Силистра

Общински конкурс за кукерска маска Общинска администрация – Ситово,

Народно читалище „Христо Смирненски” – с. Ситово

Д. Арсова,

0888/ 997 130

март Гр. Стара Загора Фестивал на маскарадните игри Община Стара Загора,

Общество за фолклор

М. Желязкова,

042/ 614 683

март Община Лесичово,

Област Пазарджик

Джумалов ден (Дервишовден) Читалища в община Лесичово И. Дарджикова,

03517/ 23 26

01 март с. Широка лъка,

Община Смолян

Международни маскарадни игри „Песпонеделник” Община Смолян,

Кметство – с. Широка лъка

0301/ 67 654
27 март Гр. Димитровград,

Област Хасково

Регионален празник „Нека бъдем заедно на Лазаровден” Община Димитровград,

НЧ „Христо Ботев,

НЧ „Култура”,

Училища

0391/ 68 282
27 март Гр. Харманли,

Област Хасково

Фестивал на автентичния фолклор „500 години народни обичаи в Харманли” Община Харманли,

Исторически музей – Харманли

0373/ 82 727
27 март с. Първомайци,

Община Горна Оряховица,

Област Велико Търново

XXI Общински фолклорен празник “Първомайци 2010” Община Горна Оряховица,

Народно читалище „Иван Вазов” – с. Първомайци

0618/ 60 501, вътр. 161; 162
28 март – 04 април Гр. Димитровград,

Област Хасково

Общински празник „От Цветница до Великден” Община Димитровград,

ОП „Детски и младежки център”

0391/ 68 282
28 март с. Нова махала,

Община Николаево,

Област Стара Загора

Регионален фолклорен празник „Цветница” Кметство – с. Нова махала,

НЧ „Зорница” – с. Нова махала

М. Колева,

0899/ 925 498

април с. Каран Върбовка,

Община Две могили,

Област Русе

Фолклорен събор „Жива вода” Общинска администрация – Две могили,

Кметство – с. Каран Върбовка,

Читалище – с. Каран Върбовка

0885/ 500 291
април Гр. Сандански,

Област Благоевград

II Фестивал на художествените занаяти Общинска администрация – гр. Сандански Д. Тошев,

0882/ 011 111/ 101

април Гр. Елин Пелин,

Област Софийска

Регионален фестивал „Пролетни празници у Шопско” Община Елин Пелин А. Илиева,

0725/ 68 633

април Гр. Костинброд,

Област Софийска

Фестивал на песенното и танцово изкуство „Шопска броеница” Народно читалище „Заря”,  Народно читалище „Св. Св. Кирил и Методий”, Народно читалище „Иван Вазов” – гр. Костинброд К. Георгиева,

0721/ 66 132

05 април с. Еленово,

Община Нова Загора

XV Великденски събор и конкурс „Минчо Недялков” Община Нова Загора,

Народно читалище „Светлина” – с. Еленово,

Кметство – с. Еленово

0457/ 64 162,

valcheva@abv.bg

06 април с. Пещера,

Община Земен,

Област Перник

Фолклорен фестивал на сватовската песен Читалище – с. Пещера Ст. Евтимов,

0885/ 734 248

15-17 април с. Гърмен,

Община Гърмен,

Област Благоевград

Първи международен фолклорен фестивал „Да пеем и танцуваме заедно” Община Гърмен,

Читалище – с. Гърмен

С. Русева,

0898/ 778 620

22-25 април Гр. Нови пазар,

Област Шумен

IX Национален конкурс за акордеонисти с международно участие „Танцуващи клавиши” Министерство на културата,

Община Нови пазар,

Народно читалище „Христо Ботев” – гр. Нови пазар

Д. Тотева,

0537/ 23 570

23 април Гр. Враца IV Фолклорен събор „Пръски от извора” Младежки дом – гр. Враца В. Иванова,

092/ 626 503

29 април – 01 май Гр. Враца V Международен фолклорен фестивал „Врачанска пролет” Община Враца Р. Крумова,

092/ 626 503

30 април-02 май Община Кубрат,

Област Разград

Международен фолклорен фестивал „Божурите” Община Кубрат Ф. Илиева,

0899/ 918 190

май Гр. Враца Национален преглед на фолклорните ансамбли и танцови състави на ЦИОФ за Северозападна България Читалище „Развитие” – гр. Враца Д. Тошев,

092/ 624 740

май с. Жельо войвода,

Община Сливен

Регионален фолклорен събор „На събор край Тунджа” Община Сливен,

Кметство и читалище – с. Жельо войвода

044/ 611 220,

044/ 611 221

май Гр. Нови пазар,

Област Шумен

VIII Национален конкурс за гайдари и инструментални камерни състави „Вълшебни ритми” Министерство на културата,

Община Нови пазар,

Народно читалище „Христо Ботев” – гр. Нови пазар

Д. Тотева,

0537/ 23 570

май с. Калипетрово,

Община Силистра

VII Конкурс за млади добруджански народни изпълнители „Васила Вълчева” Читалище „Пробуда” – с. Калипетрово Св. Димитрова,

0896/ 753 021

май Гр. Стралджа,

Област Ямбол

Събор на народното творчество “Мараш пее” Община Стралджа,

Читалище “Просвета” – гр. Стралджа

К. Пехливанов,

04761/ 64 68, вътр. 127

май Гр. Сандански,

Област Благоевград

V Юбилеен международен фолклорен фестивал „С песните на сестри Бисерови” Общинска администрация – гр. Сандански Д. Тошев,

0882/ 011 111/ 101

май Гр. Кърджали II Национален етнофестивал „Кърджали – столица на толерантността” Читалище „Ю. Лютфи” – гр. Кърджали,

Община Кърджали

0361/ 62 151

0361/ 67 389

май Гр. Павликени,

Област Велико Търново

XIV Общински фолклорен фестивал „Павликени 2010” Народно читалище „Братство” – гр. Павликени Д. Митева,

0610/ 52 750

май Гр. Поморие,

Област Бургас

Национален тракийски фолклорен събор „Гергьовден” Тракийско дружество – гр. Поморие,

Народно читалище „Светлина” – гр. Поморие

0596/ 33 593
май с. Енево,

Община Нови пазар,

Област Шумен

Фолклорен събор „Еньовски ритми” Народно читалище „Васил Левски” – с. Енево В. Русева,

0896/ 711 233

01 май м. „Студен кладенец”,

Община Суворово,

Област Варна

Празник на фолклорното изкуство „Като жива вода” Община Суворово 05153/ 23 81
01 май с. Първомай,

Община Петрич,

Област Благоевград

Общински събор на народното творчество „Южен гердан” Община Петрич,

Читалища в общината

0745/ 69 132
02 май м-р „Св. Атанасий”,

Община Чирпан,

Област Стара Загора

Фолклорен празник „Гласове и ритми от Тракия” Община Чирпан,

Кметство – с. Златна ливада,
НЧ „П.К. Яворов” – Чирпан,

Старозагорска митрополия

П. Петкова,

0416/ 96 21

03-04 май Гр. Петрич,

Област Благоевград

IX Национален фолклорен фестивал „Южни слънца” Община Петрич,

Читалища в общината,

ОДК

0745/ 69 132
03-26 май Гр. Велико Търново Фолклорен събор „Балканфолк” Екологично дружество „Стара планина” – Велико Търново 062/ 621 541
06 май с. Горски извор,

с. Бодрово,

Община Димитровград,

Област Хасково

Регионален фолклорен събор „Заедно на Гергьовден” Община Димитровград,

Кметство – с. Горски извор,

НЧ „Пробуда” – с. Горски извор,

Кметство – с. Бодрово,

НЧ „Бодрост – 1885” – с. Бодрово

0391/ 68 282
06 май с. Дебово,

Община Никопол,

Област Плевен

Фолклорен събор „Живи въглени” Кметство – с. Дебово,

Народно читалище „Съгласие 1927” – с. Дебово

Х. Карабулева,

0899/ 849 655

06 май с. Сейдол,

Община Лозница,

Област Разград

Събор-надпяване в местостта Тюлбето Община Лозница И. Исмаилов,

084/ 752 551

08 май Комплекс „Дядо Йоцо” – с. Очин дол,

Община Мездра,

Област Враца

Национален събор за автентичен фолклор Община Мездра 0910/ 92 536
10 – 12 май 2010 г. гр. Монтана ХІІ празници на духовите оркестри „Дико Илиев“ – Монтана 2010 Община Монтана Нели Василева и Ива Генинска – 096/394 273 nelly.vasileva@gmail.com
22 – 27 май 2010 г. гр. Монтана V Международен фолклорен фестивал – Монтана 2010 Община Монтана Нели Василева и Ива Генинска – 096/394 273 nelly.vasileva@gmail.com
14-16 май Гр. Каварна,

Област Добрич

Общобългарски фолклорен събор „С България в сърцето” Община Каварна,

ПК „Пирина”

0570/ 85 041
14-16 май Гр. Костандово,

Община Ракитово,

Област Пазарджик

Национален фолклорен фестивал „Костандово 2010” Кметство – гр. Костандово,

читалище „Просвета” – Костандово

Пл. Киселов,

03544/ 2328

15 май с. Скутаре,

Община Марица,

Област Пловдив

II Национален събор-надсвирване на млади тракийски оркестри на народна музика – Скутаре 2010 Кметство – с. Скутаре,

Сдружение на народните читалища

0878/ 259 201
15 май ИАР „Сборяново”,

Община Исперих,

Област Разград

Традиционен събор на турския фолклор в местността „Демир баба теке” Община Исперих,

Читалище „Съзнание” – гр. Исперих

Дж. Родоплу,

08431/ 25 31

15 май Гр. Ямбол VIII Национален конкурс на непрофесионалните певчески състави за обработен фолклор на името на Маестро Стоян Гагов. Посветен на 75 години от рождението на маестро Гагов Община Ямбол,

Читалище „Пробуда” – гр. Ямбол

046/ 681 404,

046/ 663 936

15 май с. Флорентин,

Община Ново село,

Област Видин

V Фолклорен събор Читалище „Пробуда” – с. Флорентин 0899/ 361 155
15-16 май Гр. Хасково 45-ти Национален събор на народното творчество „Китна Тракия пее и танцува” Община Хасково,

Министерство на културата

038/ 603 391
15-16 май м. „Хайдушко кладенче”,

Община Гълъбово,

Област Стара Загора

XIX Национален фолклорен фестивал-конкурс „Янко Петров” за гъдулари, танцови състави и самодейни фолклорни групи Община Гълъбово Р. Димова,

0418/ 63 080

17-25 май Гр. Банско,

Област Благоевград

Празници на банската традиция Община Банско Д. Зайкова,

0749/ 88 646

20 май с. Крепост,

Община Димитровград,

Област Хасково

XI Национален фолклорен събор „Читалищата – храм на българския дух” Община Димитровград,

Кметство – с. Крепост,

НЧ „Селска пробуда” – с. Крепост

0391/ 68 282
21-23 май Община Златоград,

Област Смолян

Фолклорен събор на връх Костадин и параклис „Св. Константин и Елена” Общинска администрация – Златоград,

Читалища,

НПО

03071/ 25 51
22-23 май Гр. Драгоман,

Област Софийска

Международен фолклорен фестивал „Нишавски хоровод – Драгоман 2010” Община Драгоман,

НЧ „Драгоман”

07172 / 20 40
22-23 май с. Струмяни,

Община Струмяни,

Област Благоевград

Национален фестивал с международно участие „Зурна фест” Общинска администрация – Струмяни,

Община Струмяни

07434/ 31 08
22-27 май Гр. Монтана Международен фолклорен фестивал – Монтана 2010 Община Монтана 096/ 394 237
23-26 май Гр. Ловеч XV Младежки балкански фолклорен фестивал „Нека бъдем приятели” Община Ловеч Л. Кушев,

068/ 688 295

23 май Гр. Димитровград,

Област Хасково

Фестивал „Черноконево пее и танцува” НЧ „Никола Вапцаров” – Димитровград 0391/ 28 250
24 май Гр. Ямбол Фолклорно шоу „Който може, го може…” Община Ямбол,

Читалище „Съгласие” – гр. Ямбол

046/ 681 404,

046/ 664 127

24-25 май Гр. Банско,

Област Благоевград

Фолклорен фестивал за автентични песни „Между три планини” Община Банско Д. Зайкова,

0749/ 88 646

28-29 май Гр. Средец,

Област Бургас

XVIII Национален странджанско-тракийски събор „Фолклорен венец – Божура” Община Средец,

Народно читалище „Пробуда” – гр. Средец,

Исторически музей – гр. Средец

М. Владева,

05551/ 77 08

29 май Гр. Вълчедръм,

Област Монтана

Фолклорен фестивал „Златия пее и танцува” Община Вълчедръм,

Народно читалище „Рало” – гр. Вълчедръм

К. Миланова,

09744/ 22 05

29 май Гр. Казанлък,

Област Стара Загора

Национално надиграване „Тъпан бие, хоро се вие” Община Казанлък,

НЧ „Жар” – Казанлък

Ср. Касева,

0431/ 62 549

29 май с. Ковачевци,

Община Ковачевци,

Област Перник

Общински фолклорен празник „Вучански камък” Община Ковачевци Д. Боянова,

07727/ 22 25

29 май Община Нови пазар,

Област Шумен

Регионален фолклорен събор „Станата пее” Община Нови пазар,

Народно читалище „Христо Ботев” – гр. Нови пазар

Р. Йорданова,

0889/ 280 780

29-30 май Гр. Камено,

Област Бургас

Общински фолклорни празници „Камено 2010” Община Камено,

Народно читалище „Просвета” – гр. Камено

Д. Великова,

0551/ 53 022

30 май с. Голямо Асеново,

Община Димитровград,

Област Хасково

IV Традиционен събор на земята и плодородието Община Димитровград,

Кметство – с. Голямо Асеново,

НЧ „Съзнание” – с. Голямо Асеново

0391/ 68 282
30-31 май Гр. Костенец,

Област Софийска

II Национален събор „Вдигна се сватба голема” Община Костенец Н. Вучева,

0714/ 26 052

29-30 май с. Обединение,

Община Полски Тръмбеш,

Област Велико Търново

Национален събор-надпяване “Авлига пее” Община Полски Тръмбеш,

Народно читалище “Мита Стойчева” – с. Обединение

06141/ 41 15
юни Гр. Твърдица,

Област Сливен

Празник на балканските градове „Балканът пее и разказва” Община Твърдица,

НЧ „Св. Св. Кирил и Методий” – Твърдица

Н. Тодорова,

0454/ 4 40 02

юни Община Тополовград,

Област Хасково

Традиционен народен събор „Света Троица” с участие на групи за автентичен фолклор от Югоизточна България Община Тополовград,

Читалище „Св. Св. Кирил и Методий” – Тополовград,

Сливенска митрополия,

Тракийско дружество – Тополовград

Кр. Ятакчиева,

0470/ 53 347

юни с. Ореш,

Община Свищов,

Област Велико Търново

VII Национален фолклорен събор на католическите общности в България Кметство – с. Ореш,

НЧ „Филип Станиславов” – с. Ореш

06328/ 20 70
юни Гр. Пазарджик III Международен фолклорен фестивал Община Пазарджик 034/ 446 269
юни с. Руйно,

Община Дулово,

Област Силистра

Регионален събор на турския фолклор Община Дулово,

Културно-просветно дружество „Аккадънлар”

П. Петров,

0864/ 23 122

юни с. Терзийско,

Община Троян,

Област Ловеч

Ден на грънчаря Община Троян,

Кметство – с. Терзийско

Б. Петрова,

0670/ 68 004

юни с. Янтра,

Община Горна Оряховица,

Област Велико Търново

IV Общински регионален празник на групите за изворен фолклор “От извора 2010” Община Горна Оряховица,

Народно читалище „Пробуда-Росица” – с. Янтра

06174/ 24 27
юни с. Гарван,

Община Ситово,

Област Силистра

Дунавски фолклорен празник Кметство – с. Гарван,

Народно читалище „Димитър Полянов” – с. Гарван

С. Ганева,

0886/ 592 070

03 юни с. Българи,

Община Царево,

Област Бургас

Празник на с. Българи. Нестинарски игри Община Царево,

Кметство – с. Българи

0590/ 55 035
04-06 юни Гр. Свиленград,

Област Хасково

Международен фолклорен фестивал „Песни и танци без граници” Община Свиленград 0379/ 74 316
05 юни Гр. Сунгурларе,

Област Бургас

Общински фолклорен празник „Долината на лозите пее и танцува” Община Сунгурларе,

Читалище „Просвета” – гр. Сунгурларе

Т. Тончев,

05571/ 25 10

05 юни с. Кайнарджа,

Община Кайнарджа,

Област Силистра

Фолклорен събор „Край чешмата – под върбата” Общинска администрация – с. Кайнарджа,

Читалищни настоятелства в общината

0867/ 93 18
05 юни с. Кортен,

Община Нова Загора

II Преглед на многогласните хорове и групи за народно пеене Община Нова Загора,

Народно читалище „Светлина” – с. Кортен,

Кметство – с. Кортен

0457/ 64 162,

valcheva@abv.bg

07-13 юни Гр. Белоградчик,

Област Видин

Фолклорен фестивал „От Тимок до Искър – по стъпките на траките” Община Белоградчик 0936/ 53 161
11 юни Гр. Силистра Регионален преглед за индивидуални изпълнители на добруджански фолклор „Славеи на Добруджа” Община Силистра В. Балева,

086/ 816 242

12 юни с. Роза,

Община Тунджа,

Област Ямбол

Национален конкурс „С песните на Бинка Добрева” Народно читалище „Светлина” – с. Роза М. Куртева,

0895/ 506 965

13 юни Гр. Русе 41-ви Фолклорен фестивал „Златната гъдулка” Община Русе И. Чавдарова,

082/ 506 506

19 юни с. Странско,

Община Димитровград,

Област Хасково

VI Тракийски жътварски събор Община Димитровград,

Кметство – с. Странско,

НЧ „Пробуда” – с. Странско

0391/ 68 282
19 юни с. Чупрене,

Община Чупрене,

Област Видин

Турлашки фолклорен събор „Када кум прасе и ти вречу” Община Чупрене,

Читалище „Христо Ботев” – с. Чупрене

С. Големшинска,

09327/ 254

22-28 юни Гр. Добрич,

КК „Албена”

Х Международен младежки фестивал-конкурс „Фолклор без граници” – Добрич-Албена 2010 Община град Добрич,

КК „Албена”,

Министерство на културата

058/ 602 146
22-24 юни Гр. Кюстендил Международен фолклорен фестивал „Сребърна пафта” Община Кюстендил,

Читалище „Пауталия” и читалище „Д. Каляшки” – гр. Кюстендил

078/ 550 035
23 юни-01 юли Община Приморско,

Област Бургас

IV Младежки фолклорен фестивал „Черно море” Евро фолк академия,

Община Приморско

В. Парушева,

0550/ 33 648

25-27 юни Гр. Брезник,

Област Перник

Граовски фолклорен събор „Видовден 2010” Община Брезник,

Читалище „Просвещение” – гр. Брезник,

читалища в общината

Н. Първанова,

07751/ 23 45

25-27 юни Гр. Смолян XVI Международни младежки фолклорни празници „Орфееви празници” Община Смолян 0301/ 67 654
25-27 юни с. Столетово,

Община Карлово,

Област Пловдив

Фолклорен фестивал “Столетово пее” Кметство – с. Столетово,

Народно читалище “Христо Ботев” – с. Столетово

М. Колев,

03135/ 23 24

26 юни с. Дебрене,

Община Добричка

Фолклорен събор „Песни и танци от слънчева Добруджа” Община Добричка,

Кметство – с. Дебрене

С. Узунов,

058/ 600 889, вътр. 226

26 юни с. Кръвеник,

Община Севлиево,

Област Габрово

Фолклорен събор „Бабан” Община Севлиево 0675/ 396 156
26 юни Гр. Велики Преслав,

Област Шумен

Общински фолклорен събор „Петровска китка” Община Велики Преслав М. Христова,

0538/ 48 236

27-28 юни с. Извор,

Община Димово,

Област Видин

Международен фолклорен събор „Жива вода” Община Димово,

Читалище „Паисий Хилендарски” – Димово

0899/ 361 155
28 юни с. Василовци,

Община Брусарци,

Област Монтана

Фолклорен събор „Багачина пее и танцува” Община Брусарци,

Кметство – с. Василовци

09783/ 22 11
Юни-август Община Приморско,

Област Бургас

IV Международен фолклорен фестивал „Балкан фолк фест” „Еврохолидей БГ” ООД,

Община Приморско

В. Парушева,

0550/ 33 648

03-05 юли Гр. Кюстендил IV Международен фолклорен фестивал „Пауталия” Община Кюстендил,

Читалище „Братство” – гр. Кюстендил

078/ 550 035
12 юли м. „Голеш”,

Община Кюстендил

Международен събор „Краище 2010” – Голеш Община Кюстендил 078/ 550 035
12-18 юли м. „Кадъ боаз”,

Община Белоградчик,

Област Видин

Международен събор на пограничните райони Община Белоградчик 0936/ 53 161
31 юни – 01 август м. „Предела”

Гр. Разлог,

Област Благоевград

XII Събор на народното творчество „Пирин пее 2010” Община Разлог Ан. Дункина,

0889/ 171 718

юли Гр. Трявна,

Област Габрово

Международен фолклорен фестивал Община Трявна,

Читалище „П. Славейков” – Трявна,

Специализиран музей – Трявна

0677/ 23 10
юли Община Кърджали Балкански фестивал на турския фолклор Община Кърджали 0361/ 67 389
юли Гр. Бобов дол,

Област Кюстендил

VI Международен фолклорен фестивал „Сребърна пафта” – Бобовдол Общинска администрация – гр. Бобов дол 0702/ 23 23
юли с. Рибарица,

Община Тетевен,

Област Ловеч

Национален фестивал на народната носия и обичай Община Тетевен,

Кметство – с. Рибарица

0678/ 52 200
01-04 юли Гр. Раднево,

Област Стара Загора

V Фестивал на сватбарските оркестри „С песните на Динка Русева” Община Раднево,

НЧ „Гео Милев” – Раднево

Д. Делев,

0417/ 81 239

03 юли Гр. Видин VI събор за автентичен фолклор „Дунавски ритми” Читалище „Цвят” – Видин Л. Илиев,

094/ 601 674

03 юли с. Кладница,

Община Перник

III Регионален фолклорен фестивал „Витошко” Народно читалище „Пробуда” – с. Кладница 0885/ 721 853
10-11 юли Гр. Перник Регионален фолклорен събор Община Перник М. Георгиев,

076/ 684 232

20 юли Гр. Велико Търново XIII Международен фолклорен фестивал – Велико Търново 2010 Община Велико Търново,

Фондация „Международен фолклорен фестивал Велико Търново”

062/ 629 025
22-24 юли Община Разград Фестивал на народните традиции и художествени занаяти Община Разград,

Министерство на културата

Цв. Бенонова,

084/ 618 241

24-25 юли Гр. Априлци,

Област Ловеч

Х Фолклорен събор „Искри от миналото” Община Априлци,

Читалище „Светлина” – гр. Априлци

П. Ковачева,

06958/ 24 00

29 юли – 01 август с. Дорково,

Община Ракитово,

Област Пазарджик

XII Международен фестивал за автентичен фолклор „Дорково 2010” Кметство – с. Дорково,

читалище „Св. Св. Кирил и Методий”” – Дорково,

Ансамбъл „Овчарска песен”,

Община Ракитово,

Министерство на културата

03542/ 23 27
Юли-август Гр. Пловдив Международен фолклорен фестивал Община Пловдив 032/ 624 434
август с. Горно Новково

Община Омуртаг,

Област Търговище

Национален фолклорен събор „И си носим песента” Община Омуртаг,

Читалище – с. Горно Новково,

Министерство на културата

0605/ 23 11
август м. „Хайдушка поляна”,

Община Твърдица,

Област Сливен

Общотвръдишки събор „Хайдушка поляна” Община Твърдица,

НЧ „Св. Св. Кирил и Методий” – Твърдица,

ТД „Чумерна”

Н. Тодорова,

0454/ 4 40 02

август Гр. Видин Международен фолклорен фестивал на влашката-румънска песен и танц Община Видин,

Асоциация на власите в България

С. Сюлейман,

094/ 609 481

август Гр. Видин Фолклорен фестивал „Шарена сол” Община Видин С. Сюлейман,

094/ 609 481

август с. Кацелово,

Община Две могили,

Област Русе

„Хърцоите – обичани обичаи”. Фестивал на хърцоиския фолклор Общинска администрация – Две могили,

Кметство и читалище – с. Кацелово

0885/ 500 291
август с. Жеравна,

Община Котел,

Област Сливен

Фестивал на народните носии и умения Община Котел,

Частен фолклорен ансамбъл „Българе”,

Сдружение „За Жеравна”

0453/ 42 030
август Старозагорски минерални бани,

Община Стара Загора

Национален тракийски събор „Богородична стъпка” Община Стара Загора,

ТД „Одринска епопея”

М. Желязкова,

042/ 614 683

август Гр. Варна Международен фолклорен фестивал Варна 2010 Община Варна М. Дражева,

052/ 601 909

август с. Невестино,

Община Невестино,

Област Кюстендил

Фолклорен фестивал „Струма пее” Общинска администрация – Невестино 07915/ 22 30
август Гр. Трявна,

Област Габрово

Фолклорен събор „Капитан Дядо Никола” Община Трявна,

Читалище „Капитан Дядо Никола” – Трявна

0677/ 53 05
август м. „Предела”,

Община Симитли,

Област Благоевград

Събор на народното творчество „Пирин пее” Община Симитли,

Читалища в общината

0748/ 72 138
август Гр. Бургас Международен фолклорен фестивал Община Бургас,

ОП „Летен театър, фестивали и концерти”

М. Куцев,

056/ 820 055

август Община Руен,

Област Бургас

Обичай „Джамал” Община Руен М. Чолак,

05944/ 62 33

01 август с. Ясно поле,

Община Марица,

Област Пловдив

Международен фолклорен фестивал “На гости в с. Ясно поле” Кметство – с. Ясно поле,

Народно читалище “Васил Левски” – с. Ясно поле

0878/ 259 278
01-02 август с. Гела,

Община Смолян

Международно гайдарско надсвирване Община Смолян,

Кметство – с. Гела

0301/ 67 654
06-08 август Гр. Копривщица,

Област Софийска

Х Национален събор на народното творчество Община Копривщица,

Областна управа – Софийска област,

Министерство на културата

07184/ 21 24
07-08 август с. Голица,

Община Долни чифлик,

Област Варна

XI Народен събор за певци и свирачи „Гермето” Община Долни чифлик И. Илиев,

05142/ 20 09

07 август м. „Атолука”,

Община Брацигово,

Област Пазарджик

Традиционен събор-надпяване Община Брацигово И. Стефанова,

03552/ 20 65, вътр. 120

07-08 август м. „Текето”,

Община Крушари,

Област Добрич

Фолклорен събор „Текето” Община Крушари,

НЧ „Йордан Драгнев” – с. Крушари

05771/ 20 24
14 август м. „Бабу”,

Община Ружинци,

Област Видин

Общински фолклорен събор „Среща на три поколения” Община Ружинци 0887/ 231 525
18 август к. с. Паничище,

Община Сапарева баня,

Област Кюстендил

Международен фолклорен празник Общинска администрация – Сапарева баня 0707/ 33 78
21-22 август КС „Камчия”,

Община Аврен,

Област Варна

Фолклорен събор „Камчия пее и танцува” Община Аврен Д. Стоянова,

05106/ 27 29

22 август с. Крум,

Община Димитровград,

Област Хасково

V Регионален фолклорен фестивал на плодородието Община Димитровград,

Кметство – с. Крум,

НЧ „Просвета” – с. Крум

0391/ 68 282
23-29 август Община Две могили,

Област Русе

Фолклорен събор „Орлова чука” Община Две могили,

Общинска администрация – Две могили,

Читалища, ОДК

0885/ 500 291
28-29 август Гр. Генерал Тошево,

Област Добрич

XV Добруджански фолклорен събор „Богородица” Община Генерал Тошево,

НЧ „Светлина” – Генерал Тошево

05731/ 45 57
28 август с. Жеравино,

Община Кюстендил

Международен събор „Краище 2010” – Жеравино Община Кюстендил 078/ 550 035
28-30 август Община Царево,

Област Бургас

Международен фолклорен фестивал „Нестия” Община Царево 0590/ 55 035
30 август Община Ботевград,

Област Софийска

Традиционен народен събор „Боженишки урвич” с регионален празник на фолклора Община Ботевград,

Кметссо намесничество

В. Божкова,

0723/ 66 609, вътр. 113

септември с. Стамболово,

Община Стамболово,

Област Хасково

Фестивал „Гласове и ритми от Стамболово” Общинска администрация – Стамболово М. Тянкова,

0887/ 941 542

септември с. Стамболово,

Община Стамболово,

Област Хасково

Х Национална среща на инструменталните групи – Стамболово 2010 Читалища в община Стамболово М. Тянкова,

0887/ 941 542

септември Гр. Пловдив Международна фолклорна среща “Земя, наречена България” Община Пловдив 032/ 624 434
септември с. Иширково,

Община Силистра

V Фолклорен събор на самодейните колективи от Североизточна България „Иширково пее и танцува” Народно читалище „Просвета” – с. Иширково,

Кметство – с. Иширково,

Община Силистра

С. Петрова,

0887/ 140 355

септември Гр. Берковица,

Област Монтана

Международен фолклорен фестивал „Балканът пее и танцува” Общинска администрация – Берковица,

Читалище „Иван Вазов” – гр. Берковица

Г. Николова,

0953/ 89 144

01-10 септември Община Приморско,

Област Бургас

IV Черноморски събор „Евро Фолк” Евро фолк академия,

Община Приморско

В. Парушева,

0550/ 33 648

02-05 септември Гр. Раднево,

Област Стара Загора

XII Международен фолклорен фестивал „Раднево 2010” Община Раднево,

Общински център за култура – Раднево

Д. Делев,

0417/ 81 239

03-05 септември АЕК „Етър”,

Община Габрово

VIII Международен панаир на народните занаяти „Етър 2010” Министерство на културата,

Община Габрово,

АЕК „Етър”

Р. Бинева,

066/ 801 587

4 – 5 Септември м. Карандила,

Община Сливен

Традиционен фолклорен събор на каракачаните Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България,

Културно-просветно дружество на каракачаните – Сливен

044/ 667 672
4 – 6 Септември Гр. Неделино,

Област Смолян

IX Национален фолклорен фестивал на двугласното пеене и народна песен с международно участие Община Неделино,

НЧ „Светлина” – гр. Неделино,
НЧ „Напредък” – с. Средец,

НЧ „Зора – 2006” – с. Изгрев

03072/ 21 38
04 септември с. Труд,

Община Марица,

Област Пловдив

VIII Национален събор за автентичен фолклор “От извора” – Труд 2010 Община Марица,

Читалище “Светлина” – с. Труд

032/ 907 846
04-05 септември Гр. Батак,

Област Пазарджик

Традиционен събор за изворен фолклор „Надпяването” Министерство на културата,

Община Батак,

Исторически музей – гр. Батак,

Читалище „4-ти май” – гр. Батак,

„Общество за музика и танц” – гр. Пазарджик

03553/ 23 39
05-06 септември Гр. Борово,

Област Русе

Фолклорен фестивал „От Дунав до Балкана” Община Борово,

Читалище „Искра” – Борово

Цв. Георгиева,

08140/ 22 53, вътр. 11

06 септември с. Горско Сливово,

Община Летница,

Област Ловеч

Събор на Деветашкото плато „Девет песни от извора” Сдружение „Деветашко плато”,

Община Летница,

Кметство – с. Горско Сливово

06941/ 22 56
22 септември Гр. Тервел,

Област Добрич

Регионален добруджански събор „Тервел” Община Тервел Русанка Димитрова

05751/ 20 85

18-19 септември Гр. Лом,

Област Монтана

Фолклорен фестивал с участието на танцови формации от побратимени на Лом градове от Гърция, Румъния, Сърбия, Македония Община Лом А. Иванов,

0971/ 69 115

20-22 септември Гр. Златоград,

Област Смолян

Делюви празници Общинска администрация – Златоград,

Сдружение „Делю войвода”

03071/ 25 51
22 септември с. Ценово,

Община Ценово,

Област Русе

Фолклорен фестивал „Ценово пее и танцува” Община Ценово,
НЧ „Христо Ботев” – с. Ценово, читалища в общината
Ив. Боянова

08122/ 25 10, вътр. 40

25 септември Гр. Гурково,

Област Стара Загора

Фестивал „Песните на Билчин юнак през вековете” Община Гурково,

НЧ „Войвода Генчо Къргов” – Гурково

М. Илиева,

04331/ 22 60

30 октомври Гр. Сунгурларе,

Област Бургас

IV Национален фолклорен конкурс за изпълнители на тамбура „Руско Стефанов” Община Сунгурларе Т. Тончев,

05571/ 25 10

октомври с. Микрево,

Община Струмяни,

Област Благоевград

Международен фолклорен фестивал „Малешево пее и танцува” Община Струмяни 07434/ 31 08
октомври с. Макреш,

Община Макреш,

Област Видин

Регионален събор „Пее ми се, играе ми се” Общинска администрация – Макреш 09332/ 300
01 октомври Гр. Симеоновград,

Област Хасково

VI Фолклорен събор „Златна есен в Симеоновград” Община Симеоновград,

НЧ „Развитие” – Симеоновград

03781/ 30 83
15 октомври с. Селановци,

Община Оряхово,

Област Враца

Фестивал на народното творчество „Кукурузени усмивки” Читалище „Самообразование” – с. Селановци 09172/ 21 52
30 октомври Гр. Габрово III Регионален музикално-фолклорен конкурс „Златен славей” Община Габрово,

Детски фолклорен ансамбъл „Габровче”,

НЧ „Габрово”

Л. Захариев,

066/ 806 520

01 ноември Гр. Търговище VI Национална фолклорна среща „Мост между поколенията” Община Търговище 0601/ 68 694
06-07 ноември Гр. Ветово,

Област Русе

Традиционен събор „Ветово 2010” Община Ветово,

НЧ „Н. Вапцаров” – гр. Ветово

08161/ 21 53
декември Гр. Видин Фолклорен събор „Бъдник” Община Видин С. Сюлейман,

094/ 609 481

декември Гр. Стралджа,

Област Ямбол

Общински празник на коледната песен – Стралджа 2010 Община Стралджа,

Читалища в общината

К. Пехливанов,

04761/ 64 68, вътр. 127

18 декември Гр. Силистра XIV Фестивал на коледарските групи „Коледарско надпяване 2010” Община Силистра В. Балева,

086/ 816 242

23 декември Гр. Павел баня,

Област Стара Загора

Фестивал на коледарите – гр. Павел баня Община Павел баня,

Читалище „Напред” – Павел баня

Св. Белчев,

04361/ 21 44

25 декември Гр. Ямбол Национален коледарски празник – Ямбол 2010 Община Ямбол,

Читалище „Пробуда” – гр. Ямбол,

Читалище „Зора” – гр. Ямбол

046/ 681 404
26 декември с. Мечкарево,

Община Сливен

Фолклорен събор

„Зимни празници”

Община Сливен,

Кметство и читалище – с. Мечкарево

044/ 611 220,

044/ 611 221

сподели ме

3 comments

  1. Елена Василева

    Здравейте.Секретар съм на СДР“ХОРО“ -София . Бих искала ако е възможно да получавам за в бъдеще подобни програми и покани за участия . Моля Ви защото не винаги успяваме да следим програмата по дати . Благодаря ви ако изпрантите отговор на коментара ми.

  2. Здравейте,

    за да получавате информация за всичко ново, което публикуваме на http://www.folklore-bg.com е необходимо да се регистрирате за нашият бюлетин. В дясно под менюто и рекламите, ще намерите секция АБОНАМЕНТ, където може да се регистрирате.

    Лек и усмихнат ден

  3. Мария Прангова

    Здравейте,
    хореограф съм на детски танцов състав при НЧ“ВЪЗРАЖДАНЕ-1927″с.Калояновец, общ.Стара Загора и много искам да получавам за в бъдеще програми и покани за участия,и ще съм Ви благодарна ,ако ми изпращате подобни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top